13 maja 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.
 2. Dzisiaj o godz. 18:00 nabożeństwo majowe i pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimski z procesją z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
 3. Od jutra rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy po wieczornej Eucharystii połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.
 4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  – w poniedziałek – Święto św. Macieja, Apostoła.
  – we wtorek, 15 maja, Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w intencji członków o godz. 18:00. a po Mszy św. i nabożeństwie majowym na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
  – w środę 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. 5. Za tydzień w niedzielę 20 maja, aż na dwóch Mszach Św. o godzinie 10:00 i 11:30,odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej dzieci. W celu udostępnienia miejsca w kościele dla rodzin i gości prosimy, aby tego dnia wybrać inne godziny Mszy Świętych.
 6. Organizujemy wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Pola Lednickie. Wyjazd w piątek 1 czerwca wieczorem, powrót w niedzielę około południa. Koszt: 110 zł. Zapisy w zakrystii oraz u o. Przemysława.
 7. Jako kontynuację sportu dla tatów z dziećmi zapraszamy na całodniowy wyjazd dla rodzin z dziećmi w góry na Halę Lipowską w sobotę 16 czerwca. Koszt 25 zł od osoby. Zapisy u o. Rafała.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej znajdującej się na półkach za ławkami. Jest tam też nowy numer gazetki parafialnej.
 9. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: