11 marca 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.
 2. Dzisiaj w naszym kościele:
  – o godz. 17.30 – różaniec za zmarłych połączony z wypominkami;
  – o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Dziś Krakowska Grupa Ratownicza przeprowadza profilaktyczne badania poziomu cukru we krwi oraz pomiar ciśnienia dla chętnych na takie badania osób. Dobrowolne ofiary zbierana po Mszach Świętych do puszek, przeznaczone będą na cele charytatywne oraz na zakup potrzebnego sprzętu medycznego dla Stowarzyszenia.
 4. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
 5. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych: w piątki Droga Krzyżowa o godz. 9:oo, 16:3o (dla dzieci), o 17:15 i 19:15., a Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 18:00.
 6. Przypominamy, że rozpoczęły się spotkania do bierzmowania dla młodzieży z II klas gimnazjum, które odbywają się w każdy poniedziałek lub piątek o godz. 17:oo w salce parafialnej.
 7. W czwartek – 15 marca, Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00. a po Mszy św. na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
 8. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na kolejne dialogi, które odbędą się w czwartek, 15 marca, o godzinie 20.15 w kościele św. Brata Alberta w Krakowiei będą dotyczyły tematu: „Spowiedź i kierownictwo duchowe a psychika człowieka”.
 9. W sobotę, 17 marca odbędzie się drugie spotkanie w ramach Pijarskiego Synodu Młodych”Z Tobą +”. Tematem powołania podzielą się z nami zaproszeni goście, następnie odbędą się spotkania w małych grupach. Serdecznie zapraszamy młodzież w wieku 16 – 30 roku życia. Zachęcamy również młodzież do wypełnienia ankiety, link do niej znajduje się na stronie parafii.
 10. Sport dla tatów z dziećmi odbędzie sie za tydzień, 17 marca o godzinie 9:00 na hali sportowej Szkoły Pijarów. Wejście od ul. xx. Pijarów.
 11. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na tradycyjną Akademicką Drogę Krzyżową ulicami Krakowa w niedzielę 18 marca. Początek o godz. 20.30 przy Kolegiacie św. Anny.
 12. Pijarski Klub Seniora zaprasza w przyszłą niedzielę – tj. 18 marca, na kiermasz własnoręcznie wykonanych kartek i dekoracji wielkanocnych. Również za tydzień w niedzielę w ramach jałmużny wielkopostnej będzie można złożyć do puszek przed kościołem ofiary na rzecz potrzebujących w parafii. Od przyszłej niedzieli, przy wyjściu z kościoła, będziemy mogli nabywać Caritasowe Baranki Wielkanocne i paschaliki.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer gazetki parafialnej, w nim informacje na temat programu duszpasterskiego obecnego roku, nieco historii naszej parafii, kronika. Dla młodzieży – o Pijarskim Synodzie Młodych.
 A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: