10 XII 2017 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – II NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiaj w naszym kościele rozpoczynam  rekolekcje adwentowe na wszystkich Mszach świętych. Rekolekcjom przewodniczy o. Tomasz Abramowicz – z pijarskiej wspólnoty Akacjowa. Rekolekcje zakończymy w środę 13 grudnia. Naszą wdzięczność  o. Rekolekcjoniście wyrazimy modlitwą w jego intencji i ofiarami złożonymi na tacę w środę. Zachęcamy wszystkich wiernych do licznego udziału w rekolekcjach.

Nauki rekolekcyjne (od poniedziałku do środy):

• ogólne – godz. 6:00, 8:00, 18:00 zaś dla młodzieży i dłużej pracujących o godz. 20:00

• od 19:30 do godz. 20:00 adoracja Najświętszego sakramentu (w ciszy)

 

2. Dziś w naszej parafii:

– Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze SP nr 64. zapraszamy na Mszę św.
o godz. 15:00 a po niej na spotkanie.  Gościem spotkania będzie s. Maria Kwiek z konferencją pt.Wychowanie wobec współczesnych zagrożeń.  Spotkanie ma charakter otwarty, zapraszamy wszystkich rodziców, zainteresowanych tym tematem.

– o godz. 18.00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami

– o godz. 18.30 Nieszpory niedzielne

 

3. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji dzisiaj i przez cały tydzień będzie można składać do metalowej skarbony, ofiary na Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

4. Serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych na Roraty,  odprawiane w naszym kościele dla dorosłych o godz. 6:00 rano w dzień powszedni a dla dzieci o godz. 7:00, po Mszy zapraszamy dzieci do świetlicy na słodki poczęstunek.

 

5. Jutro, w poniedziałek o 19:00 w kościele spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum.

 

6. Serdecznie zapraszamy na ostatnią w tym roku kalendarzowym Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w najbliższy czwartek 14 grudnia o godz. 18:00, modlitwę prowadzi o. Łukasz Wilusz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym, a śpiew poprowadzi młodzieżowy zespół Opryszek’s Bend.

 

7. W piątek o 19:30 zapraszamy młodzież  – kandydatów do bierzmowania wszystkich roczników na nabożeństwo pokutne z Adoracją Najświętszego Sakramentu i możliwością spowiedzi.

 

8. Siostry Pijarki serdecznie zapraszają do siebie na rekolekcje pt. „Radosne oczekiwanie” w dniach od 15 do 17 grudnia br. Wiecej szczegółów na: www.pijarki.pl.

 

9. Krakowskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw zaprasza małżeństwa nie mogące doczekać się potomstwa na Adwentowy Dzień Skupienia. Dzień skupienia odbędzie się 16 grudnia 2017 w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek w Krakowie. Rozpoczęcie o godz. 9:00.

 

10. W sobotę 16 grudnia na godzinę 9:00, zapraszamy, wszystkich tatów ze swoimi pociechami na zajęcia rekreacyjno-sportowe na salę  gimnastyczną pijarskiego gimnazjum.

 

11. Także w sobotę 16 grudnia, o. Edward Leśniak informuję, że o godz. 15:30 będzie spotkanie organizacyjne dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Bawarii i Austrii zaś o godz. 16:00 zaprasza na spotkanie opłatkowe pielgrzymów do Fatimy.

 

12. W najbliższą w sobotę 16 grudnia po Mszy świętej o godz. 18:00 zapraszamy na Akatyst ku czci NMP.

 

13. Dzisiaj przed kościołem Pijarski Klub Seniora rozprowadza kartki i ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie. Można też nabyć świecie wigilijne przygotowane przez Caritas Polska, a przy wyjściu z kościoła prasę religijną. Opłatki można nabywać w zakrystii.

 

14.Dziś przed naszym kościołem, członkowie Komitetu Budowy Kościoła w Łazach na Podkarpaciu, prowadzą sprzedaż cegiełek z których dochód pomoże tamtejszym parafianom w ukończeniu budowy kościoła i spłaceniu  zaciągniętych długów. Jak zwykle liczymy na wasze zrozumienie i hojność.

Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

A + M + P + I

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: