10 marca 2019 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Czas, który jest szczególną okazją do modlitwy, postu i jałmużny.
2. Dziś godz. o godz. 17:30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek Droga Krzyżowa: o godz.  8:45; 16:30 (dla dzieci), 17:15 i 19:15.
3. Przypominamy, że za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej jak również za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
4. Serdecznie zapraszamy na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w najbliższą środę 13 MARCA o godz. 18:00, modlitwie przewodniczy o. Łukasz Wilusz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą.
5. W piątek – 15 marca, Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w intencji członków o godz. 18:00. a po Mszy św. na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
6. W sobotę 23 marca organizowana jest bezpłatna Pielgrzymka Obrońców Życia do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6:30, powrót ok. 17:00. Zapisy w zakrystii.
7. Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 12 „Zaczarowana Dorożka” przy ul. Miechowity 11, zaprasza 14 marca 2019r. na godz. 16:00 wszystkie dzieci z rodzicami na dzień otwarty. Spotkanie przygotowane jest z myślą o dzieciach aby ułatwić im w przyszłości adaptację w nowym środowisku. Dla rodziców będzie to czas zbierania wszelkich informacji i ciekawostek dotyczących funkcjonowania przedszkola.
8. Dzisiaj przed kościołem po Mszy św. jest  możliwość nabycia książki ks. Krzysztofa Grzywocza „Wybrane na drogę” w cenie 30 zł. Autor był cenionym rekolekcjonistą, terapeutą i egzorcystą. Książka stanowi zbiór artykułów tworzących poradnik życia duchowego.
9. W przyszłą niedzielę, tradycyjnie do metalowej skarbony przy św. Antonim będzie można złożyć ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
10. W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do wieczności śp. Małgorzata Czajkowska i Janina Reniger. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
Życzymy błogosławionej niedzieli oraz opieki świętych patronów
na każdy dzień Wielkiego Postu
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: