10 lutego 2019 – PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj w naszym kościele:
– o godz. 13:00 Msza święte w intencji odwiedzonych parafian podczas kolędy
– o godz. 15:00 Msza św. dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych ze SP 64 z wręczeniem modlitewników i spotkanie dla rodziców i dzieci.
– o godz. 18:00 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami
– o godz. 18:30 nieszpory niedzielne
2. Jutro, w poniedziałek, 11 lutego, przypada wspomnienie NMP z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Z tej racji zapraszamy chorych i cierpiących oraz osoby
w podeszłym wieku, na Mszę św. o godz. 10:00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Podczas Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Mogą do niego przystąpić nie tylko chorzy, ale także osoby starsze. Warunkiem jest pozostawanie w stanie łaski uświęcającej, stąd możliwość spowiedzi od godz. 9:30. Po zakończeniu Mszy Św. i nabożeństwa, panie z zespołu charytatywnego zapraszają chorych na wspólne spotkanie w sali katechetycznej.
3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
4. Bezpłatne badania parametrów stanu zdrowia, zostaną przeprowadzone we wtorek 12 lutego, o godz. 12:00 w salkach katechetycznych, przy naszej parafii. Szczegóły na zaproszenia rozdawanych przed kościołem.
5. Serdecznie zapraszamy na Msze św. z modlitwą o uzdrowienie, która odbędzie się w najbliższą środę 13 lutego o godz. 18:00, modlitwie przewodniczy o. Łukasz Wilusz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym.
6. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
7. W czwartek – święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
8. W piątek – 15 lutego, Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w intencji członków o godz. 18:00. a po Mszy św. na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
9. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są zbierane do puszek ofiary przeznaczone na zakup żywności dla potrzebujących z naszej parafii.
10. Zwracamy się z prośbą wsparcie działalności świetlicy dla dzieci działającej w ramach naszego parafialnego Centrum Kultury Calasanz przez odpisanie 1 % od podatku. Ulotki są wyłożone pod chórem. Informacje są również na stronie parafii. www.rakowice.pijarzy.pl
10. Na owocne przeżywanie kolejnego tygodnia niech wszystkim Pan Bóg błogosławi. Serdeczne życzenia dla wszystkich parafian i gości oraz jubilatów i solenizantów.
11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp: Wacek SZCZUPAK i Marian KORMAŃSKI. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu we wspólnej modlitwie – Wieczne odpoczywanie…
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: