1 lipca 2018 – TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca,po Mszy św. będzie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o 10.00 modlitwa w ramach Nowenny miesięcy przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, modlić się będziemy za Ojczyznę i o Boże błogosławieństwo dla niej. Zaś o godz. 18:00 nabożeństwo Eucharystyczne.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
  – we wtorek (3.VII.) święto św. Tomasza, apostoła.
  – w środę (4.VII.) rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Przed Mszą św. wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  – w  piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  – w sobotę po wieczornej Mszy Świętej − różaniec i nabożeństwo pierwszosobotnie z Maryjnym Hufcem Różańcowym, które zakończymy modlitwą apelową.
  W czasie wakacji nie będzie dodatkowych Msza św. z racji pierwszego piątku miesiąca. Okazja do spowiedzi św. na pół godziny przed Mszą św. a  Msze św. będą o godz.: 7:00; 8:00 i 18:00.
 3. Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Ks. Biskup Jan Zając, zaprasza naszą wspólnotę parafialną na nocne czuwanie w kaplicy Wieczystej Adoracji w krakowskich Łagiewnikach. Zachęcamy do indywidualnego pielgrzymowania i wspólnej modlitwy w kaplicy adoracji, w nocy ze środy na czwartek tj. 4/5 czerwca w godz. 21:00 do 6:00, aby wypraszać Boże Miłosierdzie dla wszystkich rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii MB Ostrobramskiej zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w przyszłą niedziele tj. 8 lipca 2017 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 5. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (LIPIEC I SIERPIEŃ) nie będzie Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15:00, a w dni powszednie o godzinie 6:00 oraz czwartkowych adoracji.
 6. Pijarski Klub Seniora w czasie wakacji będzie czynny w poniedziałki w godz. 15:00 – 17:30.
 1. Na półkach z prasą katolicką jest nowy numer gazetki parafialnej. W nim informacje z życia wspólnoty parafialnej, program przygotowania do obchodów jubileuszu 70-lecia parafii i konsekracji kościoła, lektura na czas wakacji urlopów. Jest też do nabycia Żywe Słowo na miesiące wakacyjne – lipiec i sierpień. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.
A + M + P + I
Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy i życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: