XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2017

XVII Niedziela Zwykła – 30.07.2017

  1. Trwają wakacje. Pozdrawiamy wszystkich, którzy na wakacyjnym szlaku, włączyli się w Eucharystię w naszym kościele. Wszystkim korzystającym z urlopów życzymy owocnego odpoczynku, radości z przebywania w ciekawych miejscach wśród różnych ludzi; pamiętajmy o wierności modlitwie, niedzielnej Eucharystii dając wyraz miłości do Pana Boga.

 

  1. Dzisiaj w naszym kościele:

– o godz. 16.00 – spotkanie z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem dzieci;

– o godz. 17.00 – zmiana tajemnic różańcowych;

– o godz. 18:00 – różaniec za zmarłych połączony z wypominkami;

– o godz. 18:30 Nieszpory niedzielne.

 

  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

– w poniedziałek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera

– we wtorek wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

– w środę, 2 sierpnia – w tym dniu można uzyskać odpust zupełny z tytułu tzw. porcjunkuli związany z nawiedzeniem kościoła parafialnego i spełnieniem zwykłych warunków.

– w piątek wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

– w I czwartek miesiąca. Po mszy św. wieczornej wraz z Wieczernikiem Modlitwy będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.

– w  piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. W czasie wakacji nie będzie dodatkowych Msza św. z racji pierwszego piątku miesiąca. Okazja do spowiedzi św. na pół godziny przed Mszą św. a  Msze św. będą
o godz.: 7:00; 8:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

  1. W pierwszą sobotę miesiąca – po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych dla modlitewnego Hufca Różańcowego, nabożeństwo pierwszo sobotnie i Adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21:00.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W kościele przy ul. Pijarskiej 2 w Krakowie w tym dniu suma odpustowa o godz. 18.00. W tym dniu wyrusza z Wawelu 37 Piesza Pielgrzymka z Krakowa na Jasną Górę. W bazie pielgrzymki przy ul. Św. Anny 11 są przyjmowane zapisy na pielgrzymkę, także do 14 grupy pielgrzymkowej św. Józefa Kalasancjusza prowadzonej przez Pijarów.

 

  1. Proponujemy i zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas pielgrzymkach:

– do Rzymu i Asyżu z okazji kanonizacji pijara bł. Faustyna Migueza: 14 – 18 października br.; informacje w zakrystii

– do Sanktuariów alpejskich: 17-22 października br. informacje i zapisy  u o. Edwarda

wyjazdy dla dzieci w góry do Muszynie

 

  1. W sobotę 5 sierpnia dzieci z Parafii wyjeżdżają na kolonie do Muszyny. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsca. Zgłoszenia telefonicznie u o. Andrzeja Lisiaka.

 

  1. Za ławkami za ławkami z tyłu kościoła są do nabycia czasopisma religijne.

 

  1. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp.: + Franciszkę Szklarz i + Danutę Nowicką. Polećmy Te zmarłe jak i zmarłych z naszych rodzin, miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

 

A + M + P + I

Brak komentarzy

Dodaj komentarz