XV Niedziela Zwykła – 16.07.2017r.

XV Niedziela Zwykła – 16.07.2017r.

  1. Dzisiaj o godz. 18:00 modlitwa różańcowa i wypominki zmarłych, o godz. 18:30 niedzielne Nieszpory.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:
– w czwartek – wspomnienie bł. Czesława, kapłana. Po Mszy Świętej  wieczornej nabożeństwo i koronka do Miłosierdzia Bożego.
– w sobotę  –  ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY.
  1. Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie jest najważniejszym miejscem kultu świętego papieża w Polsce. Tutaj, przy Jego relikwiach modlą się rzesze pielgrzymów z całej Ojczyzny, jak i spoza jej granic.  W zeszłym roku w papieskim Sanktuarium Mszę św. sprawował także papież Franciszek. Każdego 22. dnia miesiąca na „Białych Morzach” jest odprawiane „Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II” na które zaprasza nas nowy Metropolita Krakowski abp Marek Jędraszewski. W Jego imieniu Kustosz papieskiego Sanktuarium prosi nas o przybycie do Sanktuarium w dniu 22 lipca. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św., a po niej odbędzie się Procesja Światła. Na zakończenie uroczystości oddamy cześć relikwiom św. Jana Pawła II.
  2. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. Niech po dobrym wypoczynku i bez uszczerbku na duchu szczęśliwie powrócą do domu.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia różne religijne czasopisma.
  4. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Jan Gorzkowski i śp. Regina Zwolińska. Prośmy o miłosierdzie Boże dla nich i za zmarłych z naszych rodzin: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
A + M + P + I
Wszystkim modlącym się w naszej świątyni życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień, a udającym się na urlop życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku.

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz