XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2017r.

XIV Niedziela Zwykła – 09.07.2017r.

1. Dziś kolejna lipcowa niedziela, 14. w tak zwanym okresie zwykłym roku liturgicznego. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń.
2. Dzisiaj o godz. 18:00 modlitwa różańcowa i wypominki zmarłych, o godz. 18:30 niedzielne Nieszpory.
3. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych (lipiec i sierpień) nie ma Mszy świętej niedzielnej o godzinie 15:00, a w dzień powszedni o godzinie 6:00.
4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:
– we wtorek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
– w środę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Przed Mszą św. wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
– w czwartek – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Po Mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, Różaniec Fatimski i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.
– w sobotę – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła. W naszych pijarskich wspólnotach wspomnienie św. Pompiliusza Marii Pirrottiego, kapłana. Tak jak każdego 15 dnia miesiąca, Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w intencji członków o godz. 18:00. a po Mszy św. na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
5. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na tacę, przekazywane w kancelarii i wpłacane na konto parafialne a przeznaczona na dalsze prace inwestycyjne w naszej świątyni. Zamówione zostały ławki do naw bocznych a także glorii wokół tabernakulum. Planujemy także wykonanie krzeseł do prezbiterium. Niech Bóg swoim błogosławieństwem wynagrodzi Waszą hojność, życzliwość i zrozumienie.
6. Za ławkami pod chórem i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Jest nowy numer gazetki parafialnej i numer specjalny Źródła poświecony naszemu Zakonowi z racji przeżywanego Rok Kalasantyńskiego. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz