XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2017

XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2017

1. Dzisiaj pierwsza niedziela lipca,dlatego po Mszy św. będzie adoracja    Najświętszego Sakramentu. Ogodz. 18:00 Nabożeństwo Eucharystyczne.

 

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

–  w poniedziałek – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA

– we wtorek – ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI METROPOLITALNEJ
W KRAKOWIE.

– w środę przed Mszą św. wieczorną nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

– w I czwartek miesiąca – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,     dziewicy. Po mszy św. wieczornej wraz z Wieczernikiem Modlitwy będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.

– w  piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian
z Komunią Świętą. W czasie wakacji nie będzie dodatkowych Msza św. z racji
pierwszego piątku miesiąca. Okazja do spowiedzi św. na pół godziny przed Mszą św. a  Msze św. będą o godz.: 7:00; 8:00 i 18:00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii MB Ostrobramskiej zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 9 lipca 2017 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

4. Dziś w naszej parafii gościmy pana Marcina Żukowskiego – wieloletniego wolontariusza Światowych Dni Młodzieży, zaangażowanego w wiele inicjatyw
o charakterze religijnym. W 10 roku życia u Marcina zdiagnozowano guza mózgu. Mimo zmagania się z chorobą stara się aktywnie działać w Kościele. Po Mszach świętych przed kościołem rozprowadza książki, filmy oraz audiobooki
o tematyce religijnej. W ten sposób szuka wsparcia i pomocy w jego leczeniu swojej choroby.

 

5. Za ławkami pod chórem i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Jest nowy numer gazetki parafialnej a w nim: Wakacyjny porządek Mszy św.
i nabożeństw w naszym kościele, kronika parafialna, wiadomości pijarskiego roku jubileuszowego i inne artykuły. Zachęcamy do jej nabywania i czytania.

 

6. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Teresa Małek, Anna Lewenda, Władysław Smalcerz i Tadeusz Wójcik. Prośmy o miłosierdzie Boże dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

 

A + M + P + I

Brak komentarzy

Dodaj komentarz