XI Niedziela Zwykła – 18.06.2017

XI Niedziela Zwykła – 18.06.2017

1. Dzisiaj w naszym kościele:
– o godz. 17:30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami
– o godz. 18:00 nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną.
2. W środę, ostatni raz przed wakacjami będzie można skorzystać z bezpłatnej porady prawnej, od godz. 18.00 w kancelarii parafialnej. Zapraszamy a Panu Markowi dziękujemy za dotychczasową pomoc prawną.
3. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie czerwcowym – procesja Eucharystyczna. W czwartek po Mszy Św. oraz procesji ok. 19:30 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci wyjeżdżających na kolonię i oazę. Spotkanie odbędzie się w salce katechetycznej.
4. W czwartek o godz. 9:00 będzie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 7 i Społecznego Gimnazjum nr 8. Zaś w piątek – 23 czerwca, o godz. 10:00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 64.
5. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. Po nabożeństwie czerwcowym – procesja eucharystyczna.
6. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.
7. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć wszystkich obchodzących swoje osobiste uroczystości w rozpoczynającym się tygodniu. W sobotę swoje imieniny obchodził będzie o. Jan Taff. Polecamy go Waszej modlitwie. Pamiętajmy także  o naszych ojcach z okazji przypadającego w piątek ich święta.
8. Za ławkami pod chórem i w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do jej nabywania i czytania. Jest też do nabycia Żywe Słowo na miesiące wakacyjne – lipiec i sierpień w podwójnej cenie.
9. Decyzją o. Prowincjała w naszej pijarskiej wspólnocie dokonują się kolejne zmiany i tak o. Andrzej Lisiak od września podejmie pracę w Łowiczu. Msza Św. dziękczynna za Jego posługę w parafii zostanie odprawiona w najbliższą środę o godz. 18:00. Do pracy w naszej parafii powraca już jako prezbiter o. Łukasz Wilusz i w składzie duszpasterzy zostanie także neoprezbiter o Rafał Stenka.
10. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: śp. Czesława Kowalczyk, + Jan Dziurdzik i Sławomir Laskowski. Prośmy o miłosierdzie Boże dla nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
A + M + P + I
Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku
i błogosławionego tygodnia.
Brak komentarzy

Dodaj komentarz