Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28.05.2017r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28.05.2017r.

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.
2. Dziś: o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych; o godz. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych; o godz. 18:00 nabożeństwo majowe
3. Dzisiaj przypada też 36. rocznica śmierci sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego rychłą beatyfikację.
4. Od jutra rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy po wieczornej Eucharystii połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.
5. We wtorek 30 maja zapraszamy na majówkę przed figurą Matki Bożej przy Seminarium.
6. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny – po Mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i procesja eucharystyczna na zakończenie nabożeństw majowych.
7. W tym tygodniu – w najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 18:45. będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe. W pierwszy czwartek wraz z Maryją i Wieczernikiem Modlitwy będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19:00 spotkanie dla Służby Liturgicznej oraz ich rodziców w salce katechetycznej. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16:30. i dla młodzieży o godz. 19:15. W sobotę, po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszo-sobotnie z Maryjnym Hufcem Różańcowym, zakończone Apelem Jasnogórskim.
8. Serdecznie zapraszamy młodzież, która przyjęła Sakrament Bierzmowania i przygotowującą się do tego sakramentu oraz wszystkich parafian na czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. w naszym kościele w sobotę od godz. 20:00 modlitwa uwielbienia. W planie modlitwa o wylanie Ducha Św., poczęstunek, konferencja i świadectwo. O godz. 23:00 zapraszamy na Łamanie Chleba czyli Eucharystię. Plan na plakacie przed kościołem.
9. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11:30 i 13:00 odbędzie się pod kościołem kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na Centrum Kultury Calasanz działające przy naszej parafii.
10. Dziękujemy wszystkim, za ofiary na ławki do naszej świątyni – te składane osobiście i złożone dzisiaj na tacę.
11. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Rajman i Janusz Kądziołka. Polećmy ich i wszystkich nam bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz