V Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 02.04.2017 r.

  1. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Od jutra podczas liturgii Mszy Świętej będziemy modlić się prefacją o Męce Pańskiej, a ponadto zachowujemy w naszej Ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  2. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 15:00 adoracja ciągła do godz. 18:00 zakończona nabożeństwem Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Dziś wieczorem na 20:00 zapraszamy już na ostatnią w tym Wielkim Poście katechezę dla dorosłych, tym razem tematem będzie religia i ewolucjonizm czyli o tym czy istnieje sprzeczność pomiędzy biblijnym opisem stworzenia a teorią ewolucji?
  3. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.
  4. Dziś odprawiona zostanie Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Krakowa, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Początek o godz. 20.30 przed Kolegiatą Świętej Anny. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej diecezji.
  5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek po wieczornej Mszy św., zapraszamy na modlitwę w intencji powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19:00 spotkanie ze Służbą Liturgiczną oraz z rodzicami w salce. W piątek przed południem odwiedziny chorych. Osoby starsze i schorowane, które chciałyby skorzystać ze Spowiedzi Św. i przyjąć Komunię Świętą przed Świętami prosimy zgłaszać w zakrystii. Odwiedzimy ich w  ten piątek w godzinach od 9:00 – 12:00. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16.30 i dla młodzieży o godz. 19.15. Okazja do spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszami świętymi. Droga Krzyżowa w piątek: o godz. 9.00 i 17.15;  oraz o godz. 19.45.  
  6. Pijarski Klub Seniora zaprasza na kiermasz własnoręcznie wykonanych kartek i ozdób świątecznych. Dziś i w pozostałe niedziele Wielkiego Postu, przy wyjściu z kościoła, możemy nabywać Caritasowe Baranki Wielkanocne i paschaliki. Także dzisiaj w ramach jałmużny wielkopostnej można składać do puszek przed kościołem ofiary na rzecz potrzebujących.
  7. W ramach Rakowickich Wieczorów Organowych zapraszamy na Koncert Pasyjny, podczas którego Dawid Rzepka, organista kościoła św. Wojciecha w Bronowicach wykona muzyczne ilustracje zmagania się człowieka z grzechem oraz zbawczej Męki i Śmierci Pana Jezusa. Koncert odbędzie się w sobotę, 8 kwietnia, po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19:00.
  8. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Przed Mszą Świętą ze szczególnym udziałem dzieci pragniemy zorganizować Marsz dla Jezusa. Przygotujmy zatem palmy mówiące o naszej wierze i przynależności do Chrystusa. Zorganizujemy również w tym dniu konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. W niedziele palmową przed Mszami świętymi ministranci i lektorzy będą rozprowadzać wykonane przez siebie palmy. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na fundusz ministrancki.
  9. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Stanisławę Stawiarz, Marię Królikowską i Zofię Bednarz. Polećmy Ich jak i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
  10.  A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz