Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11.06.2017r.

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 11.06.2017r.

  1. Uwielbiamy dziś Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Kończy się okres Komunii Świętej wielkanocnej. Dzisiaj w naszym kościele:
– o godz. 17:30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami
– o godz. 18:00 nabożeństwo czerwcowe
  1. W poniedziałek zapraszamy wszystkie dzieci do świetlicy na szkolenie edukacyjne dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz o konieczności używania elementów odblaskowych, które poprowadzi Inspektorat Transportu Drogowego. W czasie szkolenia prezentacja samochodu oraz specjalistycznego sprzęt niezbędnych do przeprowadzenia kontroli drogowych i innych czynności służbowych. Warsztaty odbędą się w naszym Centrum Kultury Calasanz o godz. 16:00.
  2. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Jest to święto nakazane. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6:00, 7:00, 8:30. O godz. 10:00 uroczysta suma w intencji naszych parafian. Po Mszy św. ok. godz. 10:45, wyruszy procesja Eucharystyczna tradycyjną trasą. Prosimy o udekorowanie trasy procesji, domów oraz okien mieszkań obrazami i emblematami religijnymi. Prosimy także asysty do feretronów, chorągwi, sztandarów i baldachimu oraz dzieci do sypania kwiatów. Niech nasz liczny udział w procesji będzie wyznaniem naszej wiary w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii. Następne Msze święte w tym dniu o godz. 13:00; 15:00 i 19:00. Natomiast o godz. 18:00 uroczyste Nieszpory Eucharystyczne. Przez oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe o godz. 18:30. będzie połączone z procesją eucharystyczną.
  3. W sobotę 17 czerwca o godz. 6:00 wyruszy autokarowa pielgrzymka do Częstochowy na Jasną Górę.
  4. Dziś pod kościołem przeprowadzana jest druga zbiórka na wakacyjny wyjazd dzieci z naszej parafii.
  5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na koncert ewangelizacyjny scholi „Boże nutki” oraz chóru „PanaMa”. Dzieci będą śpiewać już od godz. 11:00, oraz na Mszy świętej o godz. 11:30. Po Mszy Św. i po koncercie zespołu Panama odbędzie się piknik parafialny. A na nim różne atrakcje dla dzieci, dmuchany zamek, konkursy, malowanie twarzy itp. Dla dorosłych konkurs na najlepsze ciasto. Piknik trwać będzie do godz. 15:00. Serdecznie zapraszamy do rodzinnego świętowania.
  6. Zapraszamy na lato w miesicie w naszym Centrum Kultury Calasanz w terminie od 3 do 7 lipca w godz. 8:00 – 16:00. Informacje w świetlicy.
  7. Wszystkich, którzy chcą przeżyć 6 dni niezwykłych rekolekcji w drodze w dużej wspólnocie zapraszamy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę w naszej pijarskiej młodzieżowej grupie czternastej. Termin 6-11 sierpnia. Koszt 60 zł. Z naszej parafii idą o. Przemek i o. Rafał. U nich też można uzyskać więcej informacji.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod koniec wakacji. Informacje w zakrystii lub u o. Andrzeja.
  9. We wtorek 13 czerwca zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie w roku 100-lecia objawień. Z tej racji o godz. 18.00 Msza święta, po niej nabożeństwo czerwcowe, różaniec fatimski i procesja z figurą M. B. Fatimskiej.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz