Uroczysta Rocznica Pierwszej Komunii św. (13 maja godz. 10:00) – informacje organizacyjne.

Szczęść Boże !!!
Drodzy Rodzice, zbliża się miesiąc maj, dlatego pragniemy zaprosić Was do przeżycia pierwszej rocznicy momentu, kiedy Jezus – Nasz Pana zagościł w sakramencie Eucharystii w życiu Waszych Dzieci. Chcemy po roku również w podniosłej atmosferze odnowić tą wielką łaskę jaka jest naszym udziałem.
Uroczysta Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się na Msza św. w naszym kościele parafialnym w niedziele 13 maja o godz. 10:00.
Jeśli jest to możliwe prosimy o obecność WSZYSTKICH dzieci. Ze względów organizacyjnych prosimy o poinformowanie o ewentualnej nieobecności dziecka.
Pragniemy również umożliwić godne przygotowanie się do tej uroczystości dzieciom jak i całym Rodzinom. Dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca to jest 4 maja o godz. 16:00 i udział we Mszy św. o godz. 16:30.
Wiemy, że jest to długi weekend majowy i pewnie nie wszyscy będą mogli być obecni w pierwszy piątek. Dlatego dodatkowo WSZYSTKICH zapraszamy w piątek 11 maja na duchowe i rodzinne przygotowanie do Rocznicy Pierwszej Komunii, to przygotowanie będzie miało następujący przebieg, o godz.:
17:30 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty przez dzieci i całą Rodzinę
18:00 – Msza św.
18:30 – Nabożeństwo Majowe ku czci Matki Bożej + modlitwa za nasze Rodziny
19:00 – krótkie spotkanie formacyjno-organizacyjne dla Rodziców.
Mamy nadzieję, że czas Państwu pozwoli by choć jeden z Rodziców towarzyszył Waszemu dziecku w dniu duchowego przygotowania 11 maja. Jeśli Państwa i dziecka udział w całości lub choćby w części przygotowania był niemożliwy, BARDZO PROSIMY O DOPILNOWANIE BY WASZE DZIECKO SKORZYSTAŁO Z SAKRAMENTU POKUTY NAJWCZEŚNIEJ 2 TYGODNIE PRZED UROCZYSTOŚCIĄ (spowiedź w naszej parafii: http://rakowice.pijarzy.pl/sakrament-spowiedzi-swietej/) , by na Mszy św. w niedzielę 13 maja do komunii św. mogły przystąpić wszystkie dzieci.
Prosimy również o zgłaszanie się osobiście do o. Łukasza lub za pośrednictwem Librusa do funkcji liturgicznych jakie chcielibyśmy by zaangażowali się Rodzice, jest nim przeczytanie: czytań mszalnych (2 osoby) oraz modlitwy za Rodziny (2 osoby). Z góry dziękujemy za Państwa zaangażowanie.
Zawsze przy uroczystości rocznicy pierwszej komunii św. pojawia się pytanie o ubrania w jakim ma przyjść dziecko. NIE JEST KONIECZNE by wszystkie dzieci przychodziły w strojach pierwszokomunijnych, prosimy jednak dopilnować by dzieci przyszły schludnie i elegancko ubrane, by również poprzez strój wyrazić to co jest w naszych sercach. Jeśli dziecko nie będzie przychodzić w stroju pierwszokomunijnym, prosimy aby dziewczynki przyszły w sukienkach lub spódnicach (NIE W SPODNIACH) odpowiednich do kościoła, a chłopcy by mieli ciemne lub eleganckie długie spodnie (NIE DRESY!!!), odpowiednie buty (NIE JASKRAWE BUTY DO GRY W PIŁKĘ) oraz OBOWIĄZKOWO (!!!)  koszulę z kołnierzykiem.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z o. Łukaszem Wiluszem, katechetą klas IV.
Prosimy Was drodzy Rodzice o modlitwę w intencji dzieci przeżywających rocznicę jak i tych, które przygotowują się do przyjęcia pierwszy raz Jezusa do swojego serca w Komunii św., aby zawsze były wierne miłości do Niego.
Do zobaczenia!!!
Z BOGIEM !!!
ojciec Proboszcz Wojciech Kałafut SP
ojciec Łukasz Wilusz SP
Brak komentarzy

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: