III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 19.03.2017 r.

  1. Trwa święty czas Wielkiego Postu. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. głosi o. Ludwik Łabuda – redemptorysta, którego serdecznie witamy w naszej Parafii. Rekolekcje trwać będą do środy 22 marca. Msza święta z nauką rekolekcyjną dla ogółu wiernych od poniedziałku do środy o godz.: 8:00 i 18:00. Nauki rekolekcyjne dla seniorów w DPJ przy ul. Brogi o godz. 16:00. Młodzież i dłużej pracujących zapraszamy na godz. 19:30. Małżonków i rodziców zapraszamy w poniedziałek i wtorek na naukę stanową ok. godz. 19:00. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji i o wzajemne zachęcanie innych do udziału.
  2. Dzisiaj o godz. 17:30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o. Rekolekcjonisty. Po wieczornej Mszy św. ok. 20:00, zapraszamy na kolejna katechezę tym razem tematem będzie moralność chrześcijańska: skąd mam wiedzieć jak postępować?, jaka jest relacja grzechu i łaski?, czy by być katolikiem, muszę we wszystkim słuchać Kościoła?
  3. Tradycyjnie we wtorek i w środę będą zbierane na Mszach św. ofiary na tacę dla o. Rekolekcjonisty za trud głoszonych nauk rekolekcyjnych. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę kwadrans przed Mszą św. wieczorną.
  4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie odprawiane:
– dla dzieci o godz. 16.30; dla młodzież o godz. 19.15
– dla ogółu wiernych o godz. 9.00 i 17.15
Zapraszamy na wielkopostne czuwanie dla młodzieży w piątek o godz.20:00. Szczegóły na plakacie.
  1. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia przypadną dwie ważne uroczystości. Ponieważ w tym roku 19 marca przypadł w niedzielę, dlatego w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Dzisiaj swoje imieniny obchodzą ojcowie: Józef Kowalski i Józef Dyrba. Polecamy ich Waszej modlitwie.
  2. Natomiast w sobotę, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Został on zapoczątkowany z inicjatywy Jana Pawła II: ”Bronić życia, umacniać je, czcić i kochać” – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi. Wypełnijmy je przez Podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Już dziś można zaopatrzyć się w deklaracje, które są wyłożone na stoliku po chórem. Wypełnione deklaracje należy włożyć do koszyczka, bądź przynieść i złożyć do koszyczka w sobotę 25 marca, w dniu w którym podejmiemy uroczyście na Mszy Świętej o godz. 8.00 i 18.00 Duchową Adopcję.
  3. W dniach od 9 do 11 czerwca 2017 r. organizujemy pielgrzymkę w Bieszczady i do Lwowa. Informacje i zapisy u o. Edwarda Leśniaka.
  4. Wszystkim jubilatom i solenizantom całego tygodnia, szczególnie dzisiejszym – Józefom , składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
  1. W minionym tygodniu Miłosierny Bóg powołał z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności śp. Franciszka Tkacza l. 80, Rozalię Cieśla l. 97, Lucynę Poniedziałek l. 76 i Adama Bulek l. 68. Polećmy Ich jak i naszych bliskich zmarłych Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.
 A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz