Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16.04.2017

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 16.04.2017

  1. Dziś, w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego procesja rezurekcyjna o godz. 6:00. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Następne Msze św. według niedzielnego porządku tj.: 8:30; 10:00; 11:30; 13:00; 15:00 i 19:00.
  1. Jutro drugi dzień świąteczny – poniedziałek wielkanocny. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Składka z drugiego dnia świąt będzie przeznaczona na utrzymanie Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II. Chociaż tylko jutro jest dzień wolny od pracy, postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Wspólnota dla Intronizacji Najśw. Serca Pana Jezusa zaprasza Parafian w sobotę, 22 kwietnia, na modlitewno-formacyjny „Dzień skupienia” przybliżający temat intronizacji Serca Jezusowego w rodzinach. Program spotkania znajduje się na ulotkach na tylnych ławkach i na plakacie wywieszonym w gablocie. Początek spotkania o godz. 9.00. Zachęcamy szczególnie wszystkich czcicieli Serca Jezusowego do uczestnictwa w tym spotkaniu.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Naszym przygotowaniem do tego święta niech będzie codzienne odmawianie koronki do Bożego Miłosierdzia. Wspólnie koronkę będziemy odmawiać dzisiaj i jutro o godz. 18.30, a w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej wieczornej.
  1. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Wśród gazet jest nowy numer gazety parafialnej, a w nim informacje o naszej nowej Drodze Krzyżowej, kronika parafialna, artykuły świąteczne i jubileuszowe.
  1. W dniu 6 i 7 maja organizowana jest pielgrzymka do Torunia, Lichenia i Częstochowy. Koszt 122 zł. Jest jeszcze 6 ostatnich miejsc. informacje i zapisy w zakrystii. Zaś w dniach od9 do 11 czerwca 2017 r. organizujemy pielgrzymkę w Bieszczady i do Lwowa. Informacje i zapisy u o. Edwarda Leśniaka.
  1. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, przygotowanie dekoracji. Dziękujemy za przygotowanie ciemnicy o. Józefowi Dyrbie a grobu Bożego p. Renacie Mierzwińskiej i ich współpracownikom oraz chórowi na czele z p. organistą Krzysztofem. Służbie Liturgicznej Ołtarza za przygotowanie liturgii na czas Triduum Paschalnego. Wam wszystkim za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  1. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: Wiemy żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy i z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem świętujmy w naszych rodzinach, razem z naszymi bliskimi. Z wielkanocnym pozdrowieniem powróćmy do naszych domów i pójdźmy z radosnym orędziem o zmartwychwstaniu Pana Jezusa do szkół i miejsc pracy.
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz