IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy dzień modlitwo powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczynają się też kwartalne dni modlitwo powołania do służby w Kościele. Podczas tego tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”!
 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy świętej o godz. 15:00 adoracja ciągła do godz. 18:00 zakończona nabożeństwem majowym. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.
 1. Jutro w poniedziałek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupai męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy o godz. 6.00, 7.00, 8.00 i 18.00.
 1. W naszym kościele codziennie gromadzimy się na nabożeństwie majowym ku czci Matki Najświętszej ok. godz. 18:30, po wieczornej Eucharystii.
 1. W środę 10 maja – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo majowe i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 19:15. Msza Św. z modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała.
 1. Przyjęcie kandydatów do grona lektorów naszej parafii odbędzie się w czwartek na Mszy św. o 18:00.
 1. W sobotę 13 maja przypada 100 rocznica Objawień Matki Bożej w Fatimie oraz kolejna rocznica zamachu na papieża św. Jana Pawła II. Z tej racji o godz. 18.00 Msza święta, po niej Nabożeństwo Majowe, wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Fatimski, czuwanie i procesja z figurą M. B. Fatimskiej.
 1. W dniach od 9 do 11 czerwca 2017 r. organizujemy pielgrzymkę w Bieszczady i do Lwowa. Informacje i zapisy u o. Edwarda Leśniaka.
 1. Pierwsza próba przed uroczystością I Komunii św. dzieci ze SP nr 64 odbędzie się 9 mają o godz. 16:30. Parafian prosimy o modlitwę za dzieci i ich rodziny.
 1. Trwają zapisy na letnie wyjazdy dla dzieci kolonie w górach w Muszyniew terminie 5-18.08 oraz oazę dla klas 4-7 w Ustce nad morzem. Zgłoszenia i karty w świetlicy lub u o.  Andrzeja
 1. Rocznica I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 64 odbędzie się w niedzielę 14 maja na Mszy św. o godz. 10:00.
 1. Dorosłych kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 20:00.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: Maria Bienias, Danuta Sułkowska i Tadeusz Balonek – prośmy dla nich o miłosierdzie Boże: Wieczny odpoczynek…
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz