III Niedziela Wielkanocna

III Niedziela Wielkanocna

 1. Dzisiaj w naszym kościele:
– o godz. 16:00 – spotkanie z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem ich dzieci;
– o godz. 17:00 – zmiana tajemnic różańcowych;
– o godz. 17:30 – różaniec za zmarłych połączony z wypominkami;
– o godz. 18:00 – pierwsze nabożeństwo majowe z procesją eucharystyczną.
Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe w naszym kościele odbywać się będą w ciągu tygodnia po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 18:00.
 1. Dzisiejsza trzecia niedziela Wielkanocy w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Dzieło Biblijne św. Jana Pawła II organizuje w dzisiejszą niedzielę „Pierwszy Narodowy dzień czytania Pisma Świętego”. Czytamy list św. Pawła do Galatów. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem. Pod chorem w koszyku do zabrania karteczki z siglami do przeczytania. Zachęcamy wszystkich Parafian do włączenia się w akcję czytania Pisma Świętego.
 2. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 3. W środę, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. To również 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione w porządku niedzielnym. Uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
 1. Nie zapominajmy też o przypadających w tym tygodniu pierwszym czwartku, pierwszym piątku i pierwszej sobocie miesiąca. Zapraszamy do wspólnej modlitwie w te szczególne dni.
– w czwartek wspomnienie Świętego Floriana, patrona naszego miasta. Wraz z Maryją i Wieczernikiem Modlitwy będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. Po Mszy św. wieczornej ok. godz. 19:00 spotkanie dla Służby Liturgicznej oraz ich rodziców w salce katechetycznej.
– w  piątek przed południem odwiedzimy starszych i chorych parafian z Komunią Świętą. Dodatkowa Msza św. dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16:30 i dla młodzieży o godz. 19:15. Po litanii loretańskiej podczas nabożeństwa majowego, odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najśw. Sercu Pana Jezusa.
– w sobotę po wieczornej Mszy Świętej − różaniec i nabożeństwo pierwszo sobotnie z Maryjnym Hufcem Różańcowym, które zakończymy modlitwą apelową.
 1. Zeszłej niedzieli na rzecz Syrii w naszej parafii uzbieraliśmy 4534 zł. „Bóg zapłać”.
 2. Informujemy, iż z dniem 1 wrześnie 2017 r. prowadzone przez nas Pijarskie Gimnazjum zostanie przekształcone w ośmioletnią Szkołę Podstawową. W związku z powyższym prowadzona jest rekrutacja do klas 1 oraz nabór do klasy 4. oraz klasy 7. szkoły podstawowej. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej gimnazjum. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy także na Dzień Otwarty
  5 maja w godz. 15:00 – 19:00.
 3. Trwają zapisy na rekolekcje oazowe dla dzieci z naszej parafii nad morzem w terminie 22-31 lipca. Zgłosić i pobrać karty kwalifikacyjne można u o. Andrzeja lub w naszej świetlicy.
 4. W najbliższą sobotę o godz. 5:00 rano sprzed kościoła wyjeżdża autokarowa pielgrzymka do Torunia i Lichenia. Zaś pielgrzymka w Bieszczady i do Lwowa będzie w dniach od 9 do 11 czerwca 2017 r., są jeszcze wolne miejsca. Informacje i zapisy u o. Edwarda Leśniaka.
 5. Z naszej Rodziny Parafialnej odeszli do wieczności śp. Stanisław Gaczorek i Bogusław Miśkowiec. Polećmy ich i wszystkich nam zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz