II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017 r.

  1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci. Ofiarami do skarbony pod chórem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
  2. Dzisiaj na wszystkich Mszach Św., ks. proboszcz Parafii pw. Świętej Rodziny w Balicach, ks. Jerzy Zuber głosi Słowo Boże – w ramach zbierania funduszy na kontynuowanie budowy kościoła parafialnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o mieszkańcach tamtejszej parafii. Taca na inwestycje w naszym kościele będzie za dwa tygodnie tj. 26 marca. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie.
  3. Jutro w poniedziałek przypada 4. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach, aby bezpiecznie zdołał przeprowadzić Kościół przez burzliwe współczesne czasy.
  4. W środę – 15 marca, Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na Mszę św. w intencji członków o godz. 18:00. a po Mszy św. na Różaniec do Matki Bożej Bolesnej.
  5. W sobotę 18 marca organizowana jest Pielgrzymka Obrońców Życia do Częstochowy na Jasną Górę. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 6:30, powrót ok. 19:00. Zapisy w zakrystii. W dniach od 9 do 11 czerwca 2017 r. organizujemy pielgrzymkę w Bieszczady i do Lwowa. Informacje i zapisy u o. Edwarda Leśniaka.
  6. W sobotę, przeżywać będziemy imieniny o. Edwarda Leśniaka. Msza św. wieczorna o godz. 18:00 będzie odprawiona w jego intencji.
  7. W przyszłą niedzielę tj. 19 marca na wszystkich Mszach św. rozpoczniemy rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi o. Ludwik Łabuda – redemptorysta. Rekolekcje trwać będą do środy 22 marca. Plan jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji.
  8. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych: w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 18:oo; w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 9:oo, 16:3o (dla dzieci), o 17:15 i 19:15.
    A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz