II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego

II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego

 1. Obchodzimy dzisiaj niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jezus, mówił do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego. Od kilku lat niedziela ta rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w działalność naszego Parafialnego Punktu Charytatywnego, który czynny jest w każda środę od 16:00 do 18:00 a wszystkim zaangażowanym w akcje charytatywne. Bóg zapłać.
 1. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory kończące Oktawę Wielkanocy i nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.
 1. Jutro, w poniedziałek, 24 kwietnia, zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego, będziemy obchodzili – przeniesioną z dzisiejszego dnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 1. We wtorek, 25 kwietnia, będziemy obchodzić święto św. Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje.
 1. Przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla, 28 kwietnia, w piątek o godz. 17:20 będzie odmawiany Różaniec w intencji małżeństw i rodzin a o godzinie 18:00 Msza Św. w tych intencjach.
 1. W sobotę 29 kwietnia o godz. 11.45 Przełożony Generalny Zakonu Pijarów odprawi Mszę Świętą w naszym kościele w ramach Kongresu Duchowości Młodych pod hasłem: Inspirowani Kalasancjuszem.

  W tym dniu przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej – doktora Kościoła i patronki Europy.
 1. W nadchodzącą sobotę naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane, ponieważ tego dnia przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau w 1945 roku.
 1. Przyszła, kończąca kwiecień trzecia niedziela Wielkanocy z ustanowienia Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.
 1. W tym tygodniu o. Edward Leśniak zaprasza kandydatów do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami na spotkanie. Katechezy odbywać się będą od poniedziałku do piątku, po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.00.
 1. Siostry Józefitki organizują 24 kwietnia dzień otwarty w domu przy ul. Bema 3. Wszystkich chętnych zapraszają, informacje na plakacie.
 1. Organizujemy w czasie wakacji wyjazd na pijarskie rekolekcje oazowe Dzieci Bożych. Termin 22 – 31 lipca 2017 w Ustce. Uczestnikami mogą być dzieci od 4 do 7 klasy szkoły Podstawowej. Zapisy i informacje u o. Andrzeja Lisiaka.
 1. Dzisiaj i przez cały tydzień do skarbony z tyły kościoła można składać ofiary, jako wyraz solidarności z narodem syryjskim, przede wszystkim w zrujnowanym Aleppo.
 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi o. Proboszcz a we wtorek o. Marek Kudach, rektor pijarskiego seminarium. Modlitwą otoczmy również naszych bliskich zmarłych, a szczególnie zmarłych w ostatnim czasie parafian: śp. Władysława Chudy, Wacława Bielak, Sylwestrę Kornecką, Józefę Bujak, Wiktora Nowickiego i Teodozję Maślak. Dobry Jezu a nasz Panie….
 A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz