IV Niedziela Wielkiego Postu – Leatare – 26.03.2017 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – Leatare – 26.03.2017 r.

  1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  1. Dzisiaj w naszym kościele:
– o godz. 16.00 – spotkanie z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem dzieci;
– o godz. 17.00 – zmiana tajemnic różańcowych;
– o godz. 17.30 – różaniec za zmarłych połączony z wypominkami;
– o godz. 18.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
Po wieczornej Mszy św. ok. 20:00, zapraszamy na kolejna katechezę tym razem tematem będzie: kościół – budynek, instytucja czy wspólnota?
  1. Przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Molla, 28 marca, to jest w najbliższy wtorek o godz. 17.20 będzie odmawiany Różaniec w intencji małżonków, którzy nie mogą mieć dzieci, aby Dobry Bóg obdarzył ich upragnionym potomstwem, oraz za małżeństwa i rodziny, zwłaszcza te, które przeżywają kryzysy, a o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza Św. w tych intencjach.
  1. W piątek 31 marca, wszystkich zapraszamy na drogę krzyżową ulicami naszej Parafii po wieczornej Mszy Św. ok. godz. 18.30. Przejdziemy ulicami: Sadzawki, Młyńską, Młyńską Boczną, Bohaterów Wietnamu, Stanisława ze Skalbmierza i ul. Miechowity. W ten piątek nie będzie innych nabożeństw Drogi Krzyżowej, z wyjątkiem przedpołudniowej o godz. 9.00 i drogi krzyżowej dla dzieci o 16:30.
  1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo pierwszo-sobotnie zakończone Apelem Jasnogórskim. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek.
  1. Pijarski Klub Seniora działający przy naszej parafii zaprasza w przyszłą niedzielę – tj. 2 kwietnia, na kiermasz własnoręcznie wykonanych kartek i dekoracji wielkanocnych. Za tydzień w niedzielę w ramach jałmużny wielkopostnej będzie można złożyć do puszek przed kościołem ofiary na rzecz potrzebujących. Także od przyszłej niedzieli, przy wyjściu z kościoła, będziemy mogli nabywać Caritasowe Baranki Wielkanocne i paschaliki.
  1. W przyszłą niedzielę (2 kwietnia), Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski, będzie przewodniczył tradycyjnej już Akademickiej Drodze Krzyżowej ulicami Krakowa. Droga Krzyżowa rozpocznie się przed kolegiatą świętej Anny o godz. 20:30, natomiast zakończy się ok. godz. 22:00 pod „Oknem Papieskim”. Zapraszają Duszpasterze i Studenci Krakowskich Duszpasterstw Akademickich. Informacje na plakatach i stronie internetowej diecezji.
  1. Dziękujemy wszystkim, za ofiary składane na inwestycje w naszej świątyni – te przekazywane w kancelarii, wpłacane na nasze konto oraz składane na tacę w II i IV niedzielę miesiąca. Bóg zapłać tym osobom i rodzinom, które ufundowały już 12 stacji Drogi Krzyżowej. Czekamy na powrót z renowacji tabernakulum a w planach mamy zrobienie nowych ławek do naw bocznych. Za zrozumienie i ofiarność Bóg zapłać!
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz