25 lutego 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Trwa święty czas Wielkiego Postu. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach św. głosi ks. Krzysztof Borysewicz, którego serdecznie witamy w naszej Parafii. Rekolekcje trwać będą do środy 28 lutego. Msza święta z nauką rekolekcyjną dla ogółu wiernych od poniedziałku do środy o godz.: 8:00 i 18:00. Nauki rekolekcyjne dla młodzieży i dłużej pracujących o godz. 19:30. Dodatkowo w poniedziałek spotkanie dla poszukujących pogłębienia więzi z Jezusem – adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 20:30 zaś, we wtorek spotkanie dla poszukujących odpowiedzi na nurtujące pytania z zakresu wiary. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony w gablotach i zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji i o wzajemne zachęcanie innych do udziału.
2. Dzisiaj o godz. 16:00 katecheza dla rodziców i chrzestnych, o godz. 17:00 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 17:30 różaniec za zmarłych połączony z wypominkami a o godz. 18:00 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym ks. Rekolekcjonisty.
3. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Modlitwą i ofiarami do metalowej skarbony wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Niech to będzie wyraz naszej solidarności i wymierny udział w misji ewangelizacyjnej Kościoła.
4. Tradycyjnie we wtorek i w środę będą zbierane na Mszach św. ofiary na tacę dla ks. Rekolekcjonisty za trud głoszonych nauk rekolekcyjnych. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę kwadrans przed Mszą św. wieczorną.
5. W poniedziałek 26 lutego przypada liturgiczne wspomnienie założycielki Zgromadzenia Sióstr Pijarek. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
6. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
7. W pierwszy piątek dodatkowe Msze święte: dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej o godz. 16:30; dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych  o godz. 19:15. Okazja do spowiedzi świętej na pół godziny przed Mszami św. Chorych i osoby starsze, kapłani odwiedzą z posługą sakramentalna przed południem. Zapraszamy w piątek na Drogę Krzyżową o godz. 9:oo, 17:15 i 19:45.
8. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. Po Mszy św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych dla modlitewnego Hufca Różańcowego,
i nabożeństwo pierwszo sobotnie z Adoracją Najśw. Sakramentu do godz. 21:00.
9. Członków parafialnej rady duszpasterskiej, zapraszamy na spotkanie w środę, o godz. 19:00.
10. Zbliża się pierwsze spotkanie dla młodzieży poświęcone tematowi wiary w ramach Pijarskiego Synodu Młodych „Z Tobą +”. Zapraszamy młodzież w wieku od 16 do 30 roku życia do wzięcia udziału. Spotkanie w najbliższą sobotę, 3 marca w  godzinach od 10:15 do 13:00. Początek w kościele.  Informacje na plakacie, stronie internetowej parafii oraz u o. Przemysława.
11. Zapraszamy wszystkich parafian na PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ DZIĘKCZYNNĄ DO WŁOCH ZA 70 LAT ISTNIENIA PARAFII. Będziemy pielgrzymować szlakiem Sanktuariów Maryjnych oraz śladami św. Józefa Kalasancjusza. Termin pielgrzymki: 22 – 29 września. Dla zachowania korzystnej ceny, zapisy z wpłatą zaliczki wysokości 50 EURO, do końca lutego u Ojców: Rafała i Przemysława.
12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer gazetki parafialnej, w nim informacje na temat programu duszpasterskiego obecnego roku, nieco historii naszej parafii, kronika i o dalszych przygotowaniach do konsekracji kościoła. Dla młodzieży – o Pijarskim Synodzie Młodych.
13. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia. A naszych zmarłych a zwłaszcza : śp. Edwarda Ideć, Jan Wietechę, Zofię Adamek i Mariana Kuniewicz,  którzy odeszli w ostatnim czasie z nasze parafialnej wspólnoty,  polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz