18 lutego 2018 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu – czas pokuty i nawrócenia. Czas, który jest szczególną okazją do modlitwy, postu i jałmużny. Dziś godz. 18:00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W piątek Droga Krzyżowa: o godz.  9:00;17:15 i 19:15.
2. Przypominam, że za udział w drodze krzyżowej, a także w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
3. W czwartek 22 lutego przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.
4. Już w przyszłą niedzielę 25 lutego rozpoczniemy tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej. Poprowadzi je Ks. Krzysztof Borysewicz z Wejherowa. Rekolekcje trwać będą do środy 28 lutego. Plan jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej parafii. Prosimy o modlitwę w intencji naszych parafialnych rekolekcji.
5. W dniach od 4 do 6 maja 2018 r. organizujemy pielgrzymkę do Sokółki, Gietrzwałdu i Lichenia. Koszt 230 zł. Informacje i zapisy w zakrystii.
6. Zapraszamy wszystkich parafian na PARAFIALNĄ PIELGRZYMKĘ DZIĘKCZYNNĄ DO WŁOCH ZA 70 LAT ISTNIENIA PARAFII ORAZ KONSEKRACJĘ NASZEGO KOŚCIOŁA. Będziemy pielgrzymować szlakiem Sanktuariów Maryjnych oraz śladami św. Józefa Kalasancjusza. Termin pielgrzymki:22 – 29 września. Dla zachowania korzystnej ceny, zapisy z wpłatą zaliczki wysokości 50 EUROdo końca lutego u Ojców: Rafała i Przemysława.
7. Olimpijskie Ferie w Mieście dla dzieci organizowane przez Fundację Oświatową im. ks. Stanisława Konarskiego rozpoczynają się od jutra  w Szkole Podstawowej Zakonu Pijarów (ul. Dzielskiego 1). Więcej informacji znajduje się na plakacie zamieszczonym w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej Fundacji (www.oswiatowa.pijarzy.pl).
8. Młodzież z naszej parafii w wieku od 16 do 30 roku życia zapraszamy na Pijarski Synod Młodych. Jest to cykl spotkań organizowanych przez Pijarów w parafiach i szkołach, których celem  jest usłyszenie głosu młodych, poznanie ich wiary, wątpliwości i krytyki. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę 3 marca w godzinach od 10:00 do 13:00. Więcej informacji na plakacie, stronie internetowej parafii.
9. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do skarbony przy św. Antonim złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
10. Do przyszłej niedzieli 25 lutego w Domu Zwierzynieckim przy ul. Królowej Jadwigi 41 prezentowana jest wystawa na temat Rakowic, której fragment poświęcony jest Zakonowi Pijarów. Wystawa czynna jest codziennie oprócz poniedziałku w godzinach od 9:30 do 17:00. W ramach wydarzeń towarzyszących wystawie w sobotę 24 lutego odbędzie się darmowy spacer po Rakowicach. Rozpoczęcie o godz. 11:00 pod kapliczką przy bloku Młyńska 10. W ostatnim dniu wystawy w przyszłą niedzielę wstęp na nią będzie darmowy, zaś o godzinie 10:00 i 14:00 będzie ja można zwiedzić z przewodnikiem.
11. W ubiegłym tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Włodarczyk. Polećmy wszystkich naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
A + M + P + I
Brak komentarzy

Dodaj komentarz